#1 2015-04-14 23:14:18

Lunathia

Moderator

Zarejestrowany: 2014-04-13
Posty: 11

Flora

WĄTEK PRZEZNACZONY NA OPISY MUTACJI ROŚLINNEGO POCHODZENIA


NIECIERPCE

Były sobie kiedyś takie kwiatki... Takie śmieszne, małe, żółte, ledwie sięgające kolan. Dzieci strasznie je lubiły, bo miały takie zielone wypustki, w których trzymały nasiona. Gdy tylko lekko je się dotknęło, to wystrzeliwały swoją zawartość na całkiem spore odległości, jak dla takiego małego kwiatka.

W sumie od tamtej pory zmieniło się parę rzeczy: przede wszystkim kwiatki urosły i teraz spokojnie przewyższają człowieka. Ale to przecież nic niezwykłego - nie tylko one zmieniły swoje rozmiary. Większą zmianę stanowi to, że teraz te nasionka działają niemal jak granaty: po uwolnieniu wybuchają, rozrzucając wokół siebie mnóstwo małych nasionek. Dlaczego tak właśnie ewoluowały? Cholera wie.

Może to przypadek, a może chodzi o walkę o miejsce, którego teraz tak mało? O dostęp do światła, niezbędny dla młodych roślin?

Znaleźć się wśród Niecierpców, to nic przyjemnego. A trafić na zamieszkałe pole, to już zdecydowanie nic dobrego.

Właśnie, kolejna zmiana.

Kwiatki doczekały się mieszkańców.
Żyją na jakieś zasadzie symbiozy: niecierpce dają im schronienie i obronę, a one pomagają im się rozsiewać i pewnie tez w jakiś sposób o nie dbają.
Są niesamowicie skoczni i gdy tylko wykryją intruza zaczynają skakać po wypustkach z nasionami, celując w nieproszonego gościa.

Trudno powiedzieć, jak wyglądają. Jedni twierdzą, że to jakiś podgatunek Skoczków, inni że to takie małe ludziki, hasające po takich śmiesznych kwiatkach. Stąd własnie ich nazwa - Taki.

Jak naprawdę wyglądają? Trudno powiedzieć. Mało kto ma czas przyglądać się małym Takom, kiedy wszystko wokół eksploduje.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
kolonizacja planet MSK co oznacza w strazy pozarnej pam do odgadywania postaci szaman healer od zera strona z darmowym anime